Czarne mydło (https://www.bee.pl/babuszka-agafia-naturalne-czarne-mydlo-do-ciala-i-wlosow-500-ml_p2186.html) robione jest z ekologicznych elementów: oliwy oraz czarnych oliwek. Momentami dodatkiem do czarnego mydła jest sól potasowa i witamina E. W mechanizmie produkcji czarnego mydła nie są wykorzystywane żadne chemiczne pigmenty ani treści aromatyczne, jest ono zatem w 100% artykułem ekologicznym oraz naturalnym. Jego barwa tak właściwie nie jest czarna, natomiast brązowa czy butelkowa, we zależności od ilości oraz typu wykorzystanych do jego produkcji oliwek. Co tak naprawę zatem musimy wiedzieć na temat czarnego mydła?

Co to jest czarne mydło (Savon Noir)?

Savon Noir znane jest od wieków. Marokańczycy tworzyli je ręcznie. Jego ważnym elementem są oliwki, jakie po rozbiciu oraz rozbiciu łączono z oliwią. Obecnie w mechanizmie produkcji dodaje się także sól potasową i witaminę E. Wszelkie elementy gotowane są w kadziach do czasu odparowania z nich wody. Gęstość czarnego mydła jest gęsta, przypomina pastę. Oraz dlatego także oryginalny artykuł zakupimy w flakoniku, nie natomiast w kostce. Ciekawa jest także jego barwa. Nie jest zupełnie czarna, jak wskazuje nazwa, jednak butelkowa, brązowa, natomiast nieraz choćby złocistożółta. Wszystko zależy od tego, jaki typ oliwek zastosowano do wytworzenia mydła.

Czy należałoby wykorzystywać czarne mydło?

Savon Noir, czarne mydło z Maroka, to kosmetyk powszechny, jaki może być wykorzystywany do ciała, twarzy, natomiast choćby włosów. Należałoby je wykorzystywać pomiędzy innymi ze względu na jego dobre wartości – dezynfekujące oraz kojące. Kolejną wartością jest to, iż mydło to nadaje się do każdego rodzaju skóry. Więc czarne mydło odnajdzie wykorzystanie w każdym polskim domu. Zainteresowało Cię mydło czarne oraz zastanawiasz się jak je używać? To nic skomplikowanego, jednak należy niezwykle pilnować tego, by do zbiornika z mydłem nie dostała się woda. Może ponieważ ulec ono rozrzedzeniu, czy w najgorszym przypadku uszkodzeniu.

Jakie wartości ma czarne mydło?

Przeciwutleniacze w czarnym mydle zabezpieczają skórę przed niekorzystnym oddziaływaniem wolnych rodników, jakie są podstawą wczesnego starzenia oraz zmarszczek. Także doskonale ujędrnia oraz uelastycznia skórę. Poprawia jej strukturę, nadając lekkość oraz blask. Pomaga także wyrównać oraz usunąć brązowe plamy oraz przebarwienia. Czarne mydło, dobrze wykorzystywane, ma oddziaływanie podobne do peelingu enzymatycznego. \. Oczyszcza zatem martwy naskórek, łagodzi oraz przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu substancje z kremów, balsamów oraz oleje, jakie wprowadzasz w dalszej kolejności, mogą być lepiej przyswojone.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com